Ali SOLAK

Ali SOLAK

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI BARTIN ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRÜ

Ali SOLAK

1981 Yılında Çorum ili Osmancık ilçesinde doğdu, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Lisans eğitimini Kamu Yönetimi Bölümünde bitiren Ali SOLAK, Yüksek Lisansını İşletme alanında tamamladı.

1999 Yılında yapılan Devlet Memurluk Sınavı (DMS) ile Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) İstanbul Satınalma Sigorta Müdürlüğünde 2001 yılında memuriyete başladı ve 2005 yılına kadar burada çalıştı. 2005-2014 Yılları arasında Çankırı Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde çeşitli unvanlarda ve birimlerde görev yaptı. 2014-2015 Yıllarında Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde, Tesisler Şube Müdürlüğü görevini yürüttü. 2015-2020 Yılları arasında Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde (İŞKUR) İl Müdür Yardımcılığı yaptı. 2020 Yılında yapılan atama ile Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne “İl Müdürü” olarak atanan Ali SOLAK halen bu görevini yürütmektedir.

Çeşitli tarihlerde, çeşitli makamlardan verilen Takdir ve Başarı belgeleri ile birlikte Adalet Bakanlığı Uzlaştırmacı Belgesine sahip olan Ali SOLAK, İl İnsan Hakları Kurulu üyeliği, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliği gibi görevlerin yanı sıra çeşitli sendika ve sivil toplum kuruluşlarında görevler aldı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.Sosyal Medya :

https://twitter.com/alisolak019

https://www.facebook.com/alisolak019

https://www.instagram.com/alisolak019

https://tr.linkedin.com/alisolak019